W związku z przypadającym 1 grudnia światowym dniem AIDS, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujeździe informuje, iż w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym w Opolu można wykonać bezpłatne i anonimowe  badania w kierunku zakażenia wirusem HIV.

Punkt funkcjonuje przy Poradni Przedmałżeńskiej i Rodzinnej Towarzystwa Rozwoju Rodziny w Opolu przy ul. Damrota 6; tel. 774 544 845.

Koordynatorem punktu jest Pani Marzena Michałowska. Działalność Punktu finansowana jest ze środków Krajowego Centrum ds. AIDS. W punkcie pracują lekarze i psycholodzy, posiadający certyfikat Krajowego Centrum ds. AIDS. Udzielają profesjonalnych porad zwrówno przed testem, jak i po nim, czyli w momencie wręczania wyniku.                                                                                       

Punkt czynny jest w każdą  środę w godz. 16.00-19.30.

W celu zapewnienia wysokiej  jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu. Nie jest prowadzona rejestracja telefoniczna (badania są anonimowe). Wynik można odebrać (tylko osobiście!) w następnym tygodniu po pobraniu krwi.

Zainteresowani mogą również skorzystać z Poradni internetowej na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS http://www.aids.gov.pl 

Ponadto informujemy, iż w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ujeździe można korzystać z porad psychologa.  Najbliższe dyżury Pani psycholog odbędą się w dniach 7 i 14 grudnia (piątek) w godz. 15-17 w siedzibie OPS.