Logo IGN.jpeg

Szanowni Państwo,

Aktualna sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce przejawiająca się zastojem w budownictwie społecznym, m.in. na skutek likwidacji Krajowego Funduszu Mieszkaniowego oraz wygaszania programu „Rodzina na swoim”, zmusza do konieczności podjęcia działań nakierowanych na budowę nowych mieszkań.
Pragniemy zaproponować Państwu nowy system budownictwa społecznego, który ma szansę okazać się przełomem na rynku mieszkaniowym.
Nowatorska formuła budownictwa będzie polegała na zaciągnięciu kredytu przez gminnego kredytobiorcę na okres 25-30 lat, za który zostaną wybudowane nowe mieszkania wykończone pod klucz. Przyszli zainteresowani najemcy będą partycypować (od 20 do 50%) w kosztach budowy, ale co najważniejsze, staną się docelowo właścicielami mieszkań po zakończeniu inwestycji. Stawka miesięcznego czynszu oscylować będzie w granicy od 14 do 20zł/m2 zawierając już w sobie spłatę zaciągniętego kredytu. Miesięczny czynsz nie powinien przekraczać 25% miesięcznych dochodów netto gospodarstwa domowego najemcy, aby nie utraciło płynności finansowej.  Reasumując będziecie mieli Państwo możliwość wynajmowania mieszkania stopniowo dochodząc do prawa własności.
Nowy system budownictwa społecznego może okazać się jedyną niepowtarzalną szansą na własne mieszkanie dla gospodarstw domowych, które osiągają zbyt wysokie dochody, aby uzyskać mieszkanie komunalne, a jednocześnie zbyt niskie, aby zaciągnąć kredyt w banku komercyjnym w celu zakupienia lokalu (lub domku jednorodzinnego) na wolnym rynku.
Na podstawie krótkiej niezwykle ważnej ankiety chcielibyśmy wstępnie zbadać, czy jesteście Państwo zainteresowani proponowaną formułą budownictwa społecznego.
Wypełnione ankiety prosimy składać w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 11, lub przesyłać na adres mailowy:

Ankieta: PDFANKIETA.pdf

logo-PABS_500px.jpeg