DOŻYNKI GMINNE

    UJAZD2010   

Dożynki gminne w dniu 5 września br. zainaugurowała o godz.11.00 msza św.  w kościele pw. Św.Andrzeja w Ujeździe.  W godzinach popołudniowych wyruszył z rynku miasta do parku korowód dożynkowy, w którym uczestniczyły sołectwa naszej gminy , władze samorządowe, zaproszeni goście , a wśród nich, m.in. marszałek województwa Józef Sebesta, vicemarszałek Józef Kotyś, starosta strzelecki Józef Swaczyna, wójt gminy Pakosław Kazimierz Chudy   oraz mieszkańcy.
W części oficjalnej dożynek burmistrz Tadeusz Kauch otrzymał z rąk starostów- Anny Sochy ze Starego Ujazdu  i Edmunda Nowary z Klucza - dorodny bochen chleba. W serdecznych słowach podziękował rolnikom za trud i wytrwałość w niełatwej pracy na roli, a  następnie dla podkreślenia roli sołtysów, jako współgospodarzy gminy, każdy z nich obdarowany został bochenkiem chleba.  
W części artystycznej wystąpiła orkiestra dęta z Toszka, zespół folklorystyczny „Chojnioki” z Chojna - gmina Pakosław , zespół śpiewaczy „Frohsinn” z Ujazdu . Wieczorem wspólnie biesiadowano z zespołem „Gang Marcela „ i zespołem „B.A.R”.  Dożynki zakończyła zabawa taneczna z zespołem Contex z Jaryszowa.
Wyniki konkursu na najpiękniejszą koronę dożynkową
I miejsce – Niezdrowice, Olszowa, Zimna Wódka
II miejsce – Klucz, Stary Ujazd
III miejsce – Balcarzowice, Jaryszów, Sieroniowice, Ujazd 
 
Wyniki konkursu na najpiękniejszy korowód dożynkowy ;
I miejsce- Niezdrowice, Sieroniowice
II miejsce – Balcarzowice, Jaryszów, Zimna Wódka
III miejsce – Klucz, Olszowa, Stary Ujazd, Ujazd 
 
Nagrodę  publiczności na najpiękniejszą koronę  żniwną zdobyły  Balcarzowice