DNI ZIEMI UJAZDOWSKIEJ

 9 - 10 LIPCA 2011

Tegoroczne obchody Dni Ziemi Ujazdowskiej rozpoczęły się w sobotę zabawą taneczną z zespołem Paradise. W niedzielę w godz. popołudniowych zaprezentowały sie się zespoły : break dance, Konie  z Kędzierzyna, Cuxy, Hexy z Ośrodka Kultury , zespół Frohsinn z Ujazdu oraz chór z Lobenstein.

W części oficjalnej burmistrz Tadeusz Kauch serdecznie wszystkich przywitał i i porzypomniał o początkacvh partnerstwa z Lobenstein. Pod namiotem biesiadnym wśród znakomitych gości znajdowali się mi.in.:  Józef Sebesta -marszałek województwa ,Antoni Jastrzembski-  wicewojewoda opolski, Józef Swaczyna - starosta strzelecki, Karol Cebula- prezes Wydawnictwa Silesiana, Jerzy Łoik - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W dalszej części programu bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się koncert Andrzeja Rybińskiego,  biesiada śląska ze Szlagier Maszyną oraz  widowisko plenerowe - taniec elfów w wykonaniu Teatru Ognia Avatar z Legnicy . Dni Ziemi Ujazdowskiej zakończyła zabawa taneczna z zespołem Hades.

Wśród wielu atrakcji , które cieszyły się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży należy wymienić: ścianę wspinaczkową, spacer po linie, strzelanie z łuku, malowanie twarzy, warsztaty robienia baniek. Atrakcją były również bajkowe postaci na szczudłach, kore zabawiały dzieci i wręczały drobne upominki. Dużą niespodziankę i wiele radości sprawili dzieciom paralotniarze z Balcarzowic, którzy nie tylko dali pokaz swoich umiejętności, ale obdarowali  ich cukierkami spadającymi z nieba. Niespodzianką była również - z czego cieszyli się Organizatorzy - piękna, sloneczna pogoda.