Burmistrz Ujazdu, M-G Ośrodek Działalności Kulturalnej

w Ujeździe 

 

DNI ZIEMI UJAZDOWSKIEJ

7-8 lipca 2012


      Tradycyjnie, jak co roku  w lipcu mieszkańcy gminy  bawili się na Dniach Ziemi Ujazdowskiej. W sobotę głównie tańczono przy muzyce zespołu "SALSA".

     Natomiast główne uroczystości odbyły się w niedzielę. Gościem specjanym "Dni" był wójt gminy Ujazd Włodzimierz Goździk, który wraz z małżonką przyjechał na zaproszenie burmistrza Tadeusza Kaucha. Gmina Ujazd woj. łódzkie, powiat Tomaszów Mazowiecki obszarowo i ludnościowo zbliżona jest do naszej gminy, również historycznie ponieważ jej początki  datowane są na XIII w.  Obaj włodarze wyrazili chęć wspólpracy. Wójt Włodzimierz Goździk złożył na ręce burmistrza Tadeusza Kaucha rycinę przedstawiająca pałac Ostrowskich ( obecnie restaurowany) oraz statuetkę Tadeusza Kościuszki, a także oficjalne zaproszenie na dożynki, które w "łódzkim "Ujeździe odbęda sie w pierwszą niedzielę września.

      W części artystycznej wystąpiły zespoły: KOSMOKWAKI z programem dla dzieci, zespół tańca orientalnego ZAHRA, zespół śpiewaczy FROHSINN, NATALIA WILCZEK, kabaret ANTYKI oraz zespół TOP ONE. Festyn zakończyła zabawa z zespołem ATLANTIS. 

          Wśród wielu atrakcji przygotowanych gratisowo, głównie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej - jako że mamy wakacje - dużym powodzeniem cieszyła się ciuchcia, ściana wspinaczkowa, strzelanie z łuku , warsztaty robienie baniek, spacer po linie, malowanie twarzy .

   Organizatorzy składają serdeczne podziekowania policji i OSP Ujazd za ochronę imprezy.