Gmina Ujazd w roku 2021 uzyskała dofinansowanie ze środków budżetu państwa otrzymanych od Wojewody w związku z realizacją wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i domu"
Gmina Ujazd w roku 2021 uzyskała dofinansowanie ze środków budżetu państwa otrzymanych od Wojewody w związku z realizacją wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i domu"
wartość dofinansowania - 78 990,05 zł
całkowity koszt zadania - 99 556,65 zł
Dotacja trafiła do kuchni i stołówki w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe.
W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” szkolna stołówka została doposażona w meble a kuchnia w różnorodny sprzęt nowej generacji.
Wyposażenie w nowy, dobrej jakości sprzęt poprawił standard pomieszczeń, a przede wszystkim wpłynął na polepszenie przygotowywanych posiłków dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkół z terenu Gminy.
Duże znaczenie w przygotowywaniu posiłków odgrywa zakupiony w ramach programu piec konwekcyjno-parowy, dzięki któremu jest możliwe przygotowywanie posiłków z niewielką ilością tłuszczu. Można również przygotowywać warzywa na parze. Przygotowywane potrawy zachowują większe walory smakowe i wartości odżywcze oraz zdrowotne. Z uwagi na dużą pojemność pieca jest możliwe przygotowywanie większej liczby posiłków i bardziej urozmaiconych.
Dzięki realizacji zadania, kuchnia i stołówka w PSP Ujazd zyskały nowe oblicze, a zakupiony sprzęt będzie służył przez kolejne lata.